Novinky

Twin city sa naplnilo mesiace pred otvorením

13 septembra, 2016

Dlho-očakávaný projekt Twin City spoločnosti HB Reavis je plne obsadený, a to tri mesiace pred svojím oficiálnym otvorením. Spoločnosť zároveň zahájila výstavbu jedinečnej veže Twin City Tower, ktorá má v lokalite stáť do dvoch rokov. Výšková budova bude najlukratívnejším kancelárskym priestorom v novej biznis štvrti hlavného mesta.

Dlho-očakávaný projekt Twin City spoločnosti HB Reavis je plne obsadený, a to tri mesiace pred svojím oficiálnym otvorením. Spoločnosť zároveň zahájila výstavbu jedinečnej veže Twin City Tower, ktorá má v lokalite stáť do dvoch rokov. Výšková budova bude najlukratívnejším kancelárskym priestorom v novej biznis štvrti hlavného mesta.

Reavis Slovakia Adrián Rác.

Zatiaľ čo prvý Blok A je už v plnej prevádzke, a to pri 100-percentnej obsadenosti, do konca tohto roka svoje brány otvoria aj ďalšie dva – B a C. Aj tie sú plne zazmluvnené.

Twin City A je v prevádzke od 1. novembra 2015 a teší sa z nájomníkov, akými sú napríklad PwC, Bayer, Cetelem, Sféra, SBA, či Merck Sharp & Dohme.

Twin City B je tiež plne obsadené. Väčšinu bude podľa pôvodného plánu využívať spoločnosť Swiss Re, nájomníkmi tu však budú aj Smart Media Star a Západoslovenská energetika.

Twin City C podľa plánu plne zazmluvnili zákazníci počas letných mesiacov. Svojimi kanceláriami sa tu budú pýšiť napríklad Sygic, SAP, Accace, CRIF a Yangfeng.

„Do nových priestorov Twin City sme sa rozhodli presťahovať i centrálu HB Reavis Group, pretože nechceme trendy iba udávať, ale ich chceme aj reálne užívať,“ dopĺňa Adrián Rác.

Bloková, sedempodlažná zástavba administratívnych budov na bratislavskej Karadžičovej ulici vychádza z tradičnej zástavby starého mesta, s ktorou je prepojená historickými ulicami Továrenskou a Grösslingovou. Vnútroblokový priestor je oživený vzrastlou zeleňou, parkovou úpravou a oddychovými priestormi s kaviarenským sedením. Pozitívny duch miesta umocňuje aj tehlová fasáda, ktorá evokuje pôvodnú priemyselnú zástavbu továrne Kablo. Pravidelný raster okien zasa replikuje Baťovskú architektúru známu zo začiatku minulého storočia. Objektom prepožičiava priateľský výraz a emocionálne je veľmi vyvážená, výzorovo akoby z tradičných stavebných materiálov.

Medzi komplexom Twin City a výškovou budovou Twin City Tower vznikne príjemná promenáda pre peších, ktorá bude pokračovaním Grosslingovej ulice. Twin City tak ponúkne zelený prechod medzi Starým mestom a novou autobusovou stanicou. Twin City Tower zasa prinesie spestrenie do vznikajúceho biznis srdca Bratislavy. Nová štvrť tak bude mať esteticky krásnu a technologicky špičkovú budovu na križovatke ulíc Karadžičova a Mlynské nivy s potenciálom stať sa výraznou dominantou mesta.

HB Reavis

Medzinárodná developerská skupina HB Reavis vznikla v roku 1993 v Bratislave. Pôsobí vo Veľkej Británii, Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a v Turecku. Poďla „Top Developers Survez“ magazínu Property EU je v súčasnosti je tretím najväčším developerom kancelárskych priestorov v Európe. Spoločnosť doposiaľ realizovala 917,500-tisíc metrov štvorcových moderných kancelárií, obchodno-zábavných a logistických centier. Ďalších vyše milióna metrov štvorcových je vo fáze realizácie, plánovania alebo povoľovania výstavby. HB Reavis využíva na všetkých trhoch tzv. integrovaný obchodný model zahŕňajúci development, výstavbu, správu majetku a investičný manažment. Spoločnosť má celkové aktíva 2,1 miliardy EUR s čistou hodnotou 1,2 miliardy EUR. S vyše 500 odborníkmi pracujúcimi po celej Európe patrí HB Reavis medzi lídrov na trhu komerčných nehnuteľností. Potvrdzujú to aj získané ocenenia ako napríklad „Developer roka 2015 v strednej a východnej Európe“ udelený odbornou porotou CEE Quality Award, či UK Property Awards za najlepšiu kancelársku architektúru v Londýne v roku 2015 za projekt 33 Central. Viac o projekte: http://hbreavis.com/sk/project/twin-city-4/

Kontakt

HB Reavis Slovakia a.s.

Mlynské Nivy 16,
821 09 Bratislava
Slovenská republikaTel.: +421 2 32 60 93 12
Tel.: +421 2 32 60 93 11
Email: hbreavis@hbreavis.com
Web: www.hbreavis.com

    Požadovaná rozloha (m2)